گالری عکس

با یک بار حضور قطعا محیطی تخصصی بهداشتی و متفاوت را برای آینده سلامت و بهداشت دهان و دندانهای دلبندانتان تجربه خواهید کرد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

drmasoumpatient3
drmasoumpatient
drmasoum-patient2
drmasoum-matab
drmasomoffice
drmasoum-matab-1
دندانپزشکی بیمارستانی کودکان
دندانپزشکی کودکان
IMG6637067
IMG6630062

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

دندانپزشک کودکان دکتر طاهره معصوم
دندانپزشک کودکان دکتر طاهره معصوم

دکتر طاهره معصوم در سال 1379 در رشته دندانپزشکی عمومی و در سال 1382 در رشته تخصصی دندانپزشکی کودکان از دانشگاه علوم پزشکی شیراز فارغ التحصیل گردید. از سال 1382 تا 1390 به عنوان عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی همدان در بحش کودکان مشغول به تدریس بوده اند .

ایشان دوره فلوشیپ فوق تخصصی دندانپزشکی بیمارستانی ( Hospital Dentistry) را در سال 1392 در دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی به پایان رساندند .

از سال 1382 تا کنون در بخش خصوصی به طور تخصصی مشغول ارائه خدمات دندانپزشکی به کودکان می باشند .

خدمات درمان کودکان تحت بیهوشی و آرام بخشی را نیز در بیمارستان بعثت همدان, بیمارستان کودکان مفید تهران , بیمارستان گاندی و کلینیک مهر انجام داده و می دهند .

در محیطی شاد و آرام لبخند کودک دلبندتان را به او باز می گردانیم به ما اعتماد کنید . 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
بدون شک استفاده مکرر از فلورایدها , اهمیت زیادی در کنترل و پیشگیری از پوسیدگی دندان در کودکان و بزرگسالان را دارد

مکانیسم اثر فلوراید به چند طریق انجام می شود : 

فلوراید باعث افزایش مقاومت دندانها در برابر حمله میکروبها و اسیدهای پوسیدگی زا می شود .

فلوراید باعث افزایش دوباره معدنی شدن مینای دندان و در نتیجه افزایش استحکام دندان می شود.

فلوراید دارای خواص ضد میکروبی علیه میکروبهای پوسیدگی زا می باشد.

 كاربرد وارنيش(لاک) فلورايد بر روي دندانها

كاربرد وارنيش(لاک) فلورايد بر روي دندانها - فلوراید تراپی

 

استفاده از فلوراید 

کاربرد فلوراید به دو صورت خانگی و حرفه ای می باشد:

 

در روش خانگی می توان از خمیر دندان ها و دهانشویه های حاوی فلوراید استفاده کرد که البته استفاده از دهانشویه های حاوی فلوراید در کودکان زیر 6 سال ممنوع است.

 

در روش حرفه ای که در مطب های دندانپزشکی انجام می شود فلوراید به صورت های ژل , فوم (کف) و یا وارنیش (لاک) بروی تمام دندانهای کودک زده می شود .

نکته مورد توجه این است که فلوراید تراپی , با توجه به اینکه به چه میزان کودک در معرض خطر پوسیدگی قرار دارد , باید هر 6-3 ماه یکبار تکرار شود و این تکرار فلورایدتراپی است که باعث می شود به حداکثر فایده از فلوراید دست یابیم .

 

 

 

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

فیشور سیلانت

دندان آسياي دائمي كه مستعد پوسيدگي و كانديد قراردادن فيشورسيلنت ميباشد
دندان آسياي دائمي كه مستعد پوسيدگي و كانديد قراردادن فيشورسيلنت ميباشد

يكي از سطوح دندان‌ها كه به‌شدت در معرض پوسيدگی قرار دارد، سطح جونده دندانهاست. سطوح جونده دندان‌های عقبی يا همان سطوحي كه غذا بين آنها جويده و له مي‌شود، به‌دليل داشتن شيارهای فراوان نواحی بسيار مستعدی برای پوسيدگی محسوب مي‌شوند. يکراه پيشگيري از ايجاد پوسيدگي در اين دندان‌ها، استفاده از تكنيكي به نام فيشور سيلانت است. سيلانت‌ها موادي هستند كه به‌صورت يک لايه نازك درون شيارهای سطح جونده دندان‌های آسيای دائمی بچه‌ها قرار مي‌گيرند و به كمک آنها اين شيارها صاف مي‌شوند .با صاف شدن شيارهای دندان، از گير كردن مواد غذايی بين اين دندان‌ها كاسته شده و احتمال پوسيدگي آنها كاهش مي‌يابد.

اولين دندان دائمی آسيای كودكان در سن شش سالگي در انتهاي دهان مي‌رويد (بدون آنكه دندان شيري لق شده و بيفتد.) اغلب والدين نسبت به وجود اين دندان و يا دائمي بودن آن بیاطلاعند. از آنجايي كه اين دندان تقريبا همزمان با ورود بچه‌ها به مدرسه و استفاده زياد آنها از تنقلات، درمي‌آيد، لازم است كه به شدت از آن مراقبت شود. اين دندان‌ها يكي از مهم‌ترين كانديدها براي فيشور سيلانت هستند و به محض رويش كامل آنها بايد عمل فيشور سيلانت براي آنها انجام شود. به دنبال رويش ساير دندان‌هاي آسيای دائمی، آنها نيز بايد فيشور سيلانت شوند. فيشور سيلانت در مواردی قابل انجام است كه لقی دندان وجود نداشته باشد، دندان بدون پوسيدگي باشد و بيش از 4 سال از رويش آنها نگذشته باشد.

فيشورسيلانت
همان دندان بعد از قراردادن فيشورسيلانت روی آن

فیشور سیلانت تراپی چیست و چگونه از پوسیدگی  دندانهای کودکمان جلو گیری می کند؟

در سطح جونده دندان های آسیای کودکان شیار های ریز ودرشتی  وجود دارد که به وسیله آنها عمل آسیاب کردن مواد غذایی صورت می گیرد .

این شیار ها گاهی از حد معمول باریکتر وعمیق تر است بطوری که الیاف مسواک نمی تواند به عمق آن شیار ها دسترسی پیدا کند و مانده مواد غذایی ومیکروبها در داخل شیار ها باقی مانده و باعث فساد مواد غذایی شده و سبب پوسیدگی   دندان های آسیای کودکان می شود .

فیشور سیلانت راهی است برای کم عمق کردن شیارهای عمیق دندان های آسیای کودکان .در این روش دندانپزشک بدون تراش ماده ترمیمی وهمرنگ دندان را مانند چسب روی دندان می گذارد مواد فیشور سیلانت روی دندان های عقبی کودک شیار های عمیق را کم عمق می کند تا با مسواک زدن همه سطوح دندان به راحتی تمیز شوند .

 

بهترین زمان برای انجام فیشور سیلانت کودکان چه موقع است ؟

به محض رویش دندان های آسیا و قبل از خراب شدن آنها

 

آیا فیشور سیلانت تراپی درد هم دارد ؟

 

خیر فیشور سیلانت بدون درد است و نیاز به تزریق ماده بی حس کننده ندارد .

 

فیشور سیلانت تراپی می تواند تا  60 تا 70 درصد از پوسیدگی دندان کودکان جلوگیری کند .

 

دندان هایی که فیشور سلاینت تراپی شده اند باید هر شش ماه یکبار توسط دندانپزشک چک شوند .

 

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

روش تميزكردن لثه و دندانهای كودک تا ٢سالگي بوسيله گاز تميز پيچيده شده دور انگشت يا استفاده از مسواكهای نرم انگشتیروش تميزكردن لثه و دندانهای كودک تا ٢سالگي بوسيله گاز تميز پيچيده شده دور انگشت يا استفاده از مسواكهای نرم انگشتی

به عنوان والدین شما نقش مهمی در آموزش بهداشت دهان و دندان به کودک خود دارید. آنها را به طور مرتب برای معاینات دندانپزشکی ببرید. حتی اگر خودتان از معاینه می ترسید، این ترس را به کودک انتقال ندهید. در زمان مراجعه به دندانپزشک آرام باشید زیرا کودکان از رفتار شما تقلید می کنند. از روش های زیر می توانید برای آموزش بهداشت دهان و دندان به کودک استفاده کنید.

 

آموزش روشهاي مختلف مسواك زدن توسط والدين در كودكان
آموزش روشهاي مختلف مسواك زدن توسط والدين در كودكان

با آنها انجام دهید:

بهترین راه برای آموزش بهداشت دهان و دندان به کودک انجام آن توسط خودتان است. کودک باید هر روز ببیند که شما دندان هایتان را مسواک می زنید و نخ دندان می کشید. از آن بهتر این است که هر صبح و شب با هم مسواک بزنید.

 

خميردندان حاوي فلوراي به اندازه دانه برنج و خميردندانهاي بدون فلورايد به اندازه نخود روي مسواك كودكان زير ٦سال زده شود
خميردندان حاوي فلوراي به اندازه دانه برنج و خميردندانهاي بدون فلورايد به اندازه نخود روي مسواك كودكان زير ٦سال زده شود

اگر دندان هایتان را قبل از بیدار شدن و بعد از به خواب رفتن آنها مسواک می زنید، اکنون زمان تغییر این روش است. به جای این کار به آنها مسواک زدن را نشان دهید. آنها از یادگیری یک مهارت توسط هم سالان خود لذت می برند. بنابراین می توانید ویدئوهایی را به آنان نشان دهید که کودکان در آن مسواک زدن را آموزش می دهند.

داستان بگویید:

زمانی که کودک می بیند شما چقدر خوب از دندان های خود مراقبت می کنید، او هم همان کار را خواهد کرد. اکنون زمان خوبی است که این شیوه خود را با داستان سرایی تکمیل کنید. داستانی با شخصیت های افسانه ای بگویید که چگونه مسواک می زنند و چقدر خوب از دندان های خود مراقبت می کنند. از هر چیزی استفاده کنید تا مسواک زدن را با حال ترین کار دنیا نشان دهد.

 

روش دامن به دامن يا زانو به زانو جهت  انجام مسواك زدن توسط هردو والد و يا معاينه توسط دندانپزشك
روش دامن به دامن يا زانو به زانو جهت انجام مسواك زدن توسط هردو والد و يا معاينه توسط دندانپزشك

استفاده از تکنولوژی برای آموزش بهداشت دهان و دندان به کودک:

می توانید از ابزارهای جدید در مراقبت دهان و دندان برای کودک خود استفاده کنید. به عنوان مثال یک مسواک برقی برای کودک یک اسباب بازی به شمار می رود. بسته به سن کودک می توانید با مشورت دندانپزشک از این ابزار استفاده کنید.

 

مسواک های برقی تمیز کردن دهان را آسان تر و سریع تر می کنند. به علاوه مسواک زدن سرگرم کننده تر می شود و لکه های کوچک بهتر تمیز می شوند. آموزش بهداشت دهان و دندان به کودک می تواند به سادگی خرید مسواکی با شخصیت کارتونی مورد علاقه اش روی آن باشد.

 

نحوه استفاده از نخ دندان توسط والدين در دهان كودك
نحوه استفاده از نخ دندان توسط والدين در دهان كودك

بر آنها نظارت کنید:

بعضی وقت ها یادگیری مهارت های جدید توسط کودک زمان می برد. به عنوان والدین در برابر اشتباهات آنان صبور باشید. در زمان مسواک زدن مراقب آنها باشید و اشتباهات آنها را به نحوی اصلاح کنید که احساس شکست نکنند.

 

آموزش بهداشت دهان و دندان به کودک را به یک شوخی و بازی تبدیل کنید.

آدرس و تماس با مطب

مطب دولت:  تهران چهارراه پاسداران - خیابان شهید کلاهدوز (دولت ) - بین اختیاریه و دیباجی - ساختمان ۴۵۰ شرقی - مجتمع صدرا - طبقه ۵ غربی - واحد ۳۹

مطب پیروزی : تهران خيابان پيروزی بين خيابان سوم و چهارم نيروهوايی روبروی پمپ بنزين همايون پلاک 93 طبقه اول واحد ٢  

جهت رزرو وقت لطفا روزهای کاری  به غیر از روزهای تعطیل در ساعات تعیین شده تماس بگیرید

مطب دولت روزهای فرد از ساعت ۱۱ صبح -۲۱ - تلفن تماس مطب : ۲۲۷۸۵۷۵۲ - ۲۲۷۸۵۷۶۲

مطب پیروزی روزهای زوج از ساعت ۱۰-۲۱   تلفن : ٧٧٤٧٢٥٥٠

تلفن همراه رزرو ملاقات : ۰۹۳۷۴۲۰۲۲۹۱

 

درباره پزشک

دکتر طاهره معصوم - متخصص دندانپزشکی اطفال کودکان و نوجوانان دارای برد تخصصی فلوشیپ دندانپزشکی بیمارستانی و آرامبخشی درمان کودکان غیر همکار تحت بیهوشی - ارتودنسی پیشگیری دارای 17 سال تجربه تخصصی دندانپزشکی کودکان می باشند .

تمامی حقوق سایت و مطالب برای دکتر طاهره معصوم محفوظ می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی توسط : هاست ایرانی

Search